В мач от 8-я кръг на Примера дивисион Бетис постигна победа с 2:0 като гост на Осасуна и по този начин отборът воден от Хосе Антонио Камачо все още няма победа и заема предпоследно място във временното класиране с едва 4 точки.

Домакините започнаха по-силно срещата и достигнаха до попадение в 16-та минута дело на Санти Ескеро, но то бе отменено заради засада.

До края на полувреме Ескеро имаше още две възможности да отбележи гол, докато за гостите от Севиля пропуски направиха Дамиа и Капи.

В 51-та минута Бетис поведе в резултата, след като Мехмет Аурелио изпълни по чудесен начин пряк свободен удар и прати топката в мрежата на Рикардо.

През второто полувреме положенията пред вратата на Бетис почти нямаше.

В 85-та минута Емана стреля силно от пряк свободен удар, след което Рикардо не успя да се намеси убедително и топката попадна в краката на Павоне, на който не му оставаше нищо друго освен да отбележи втория гол за Бетис в срещата.

След тази победа Бетис вече се намира на 12-о място с 8 точки.