Бетис успя да победи с 2:0 последния в класирането Уеска в гостуването си от 18-ия кръг на Ла Лига. По този начин севилци продължиха лошата серия на своя съперник, който допусна трето поредно поражение и няма успех вече 5 поредни мача.

Гостите изковаха победата си едва в края на мача. Те поведоха в 78-ата минута, когато Емерсон Жуниор центрира за Аиса Манди, който изпревари вратаря и с глава отбеляза за 0:1.

В 82-ата минута Пол Акуоку извърши нарушение в гръб и получи втори жълт и червен картон.

Въпреки това домакините не се възползваха от численото си предимство, а в добавеното време допуснаха и втори гол във вратата си. Набил Фекир центрира за Антонио Санабрия, който с плонж с глава оформи крайното 0:2.

С този успех Бетис излезе на 10-ата позиция с 23 точки. Уеска остава на дъното с едва 12 точки в актива си.