Реал Мадрид претърпя второ поредно поражение с 0:1, след като загуби първия мач за Суперкупата със същия резултат в събота от Севиля. Снощи „белият балет” изигра един от най-силните си мачове от предсезонната подготовка, но така и не успя да пречупи коравия Бетис.

„Зелените” от Севиля победиха с попадение в 94-та минута, дело на Хуан Пабло Кафа от пряк свободен удар. Така те се класираха за финала на турнира Каранса в Кадис, докато Реал ще играе за третото място срещу тима на домакините.

Феновете на Реал Мадрид успяха да видят за първи път заедно новите звезди Уесли Снайдер и Ройстън Дренте, а Рууд Ван Нистелрой се завърна от контузия, за да подкрепи своите холандски сънародници.

С основна вина за загубата на Реал Мадрид е и вратарят Йежи Дудек, който се появи на терена в 90-та минута на мястото на Икер Касияс. Полякът, влязъл в очакване на дузпите, не успя да реагира навременно при прекия свободен удар на Кафа.