Отборът на Бетис прекъсна серията от три поредни загуби в Ла Лига с равенство 1:1 с Еспаньол в мача от 35-ия кръг. „Лос Перикитос“ поведоха чрез Серхи Дардер, но Зухаир Федал изравни и донесе точката на своя тим.

Така Еспаньол и Бетис се изравниха по точки – 43. Каталунците са на 11-о място, докато Бетис в позиция назад заради по-слаби показатели.

Двубоят започна с натиск от страна на Бетис, но в последствие „лос перикитос“ изравниха играта и успяха да поведат. Серхи Дардер овладя пас на Борха Иглесиас в пеналта в 37-ата минута, след което стреля за 1:0.

След почивката попадение на Борха Иглесиас от гостите не бе зачетено заради маркирана засада.

С напредването на времето Бетис вдигна оборотите, а това даде резултат в четвъртата минута на добавеното време. Селсо комбинира умело със Зухаир Федал, който оставен непокрит в пеналта оформи крайното 1:1.