Бетис направи огромна крачка към класиране за Лига Европа през следващия сезон. Андалуският клуб победи с 3:1 у дома Райо Валекано. Срещата беше от 34-ия кръг на Ла Лига. С успеха отборът на Мануел Пелегрини събра 55 точки и заема 6-о място във временното класиране, като авансът им пред седмия Жирона е седем точки при четири кръга до края на първенството.

Райо Валекано заема 11-о място, но отборът запази шансове за място в Лига на конференциите, където борбата до края на шампионата ще бъде жестока.

Юсуф Сабали даде аванс на домакините още в 5-ата минута. В края на първата част Айосе Перес удвои аванса на "зелено-белите".

Санти Комесаня върна Райо в мача в 52-ата минута. Крайният резултат оформи Борха Иглесиас в продължението на мача.