С късен гол Бетс успя да измъкне точка от Виляреал в мач от първия кръг на Примера дивисион. Срещата приключи при равенство 1:1, след като едва в 87-ата минута на мача Рубен Кастро се разписа за крайния резултат.

Преди това, в 31-ата минута 30-годишният Роберто Солдадо успя да даде преднината на Виляреал, след асистенция на Коста. Въпреки попадението, нападателят не успя да зарадва своя тим с пълен актив от точки, при дебюта си за Виляреал.

В продължението на мача Бруно Сориано получи директен червен картон.

В друг двубой от първия кръг в Испания отборът на Селта Виго постигна победа като гост с 2:1 над Леванте. Мачът започна изключително лошо за домакините, които още в 5-ата минута оснаха с човек по-малко. Джуниор Симао получи директен червен картон за неспортсменско поведение при паднал играч на земята, след като стъпи на глезена на съперников играч.

В 41-ата минута Фабиан Орейана откри за Селта Виго, но в 55-ата минута Верса изравни за 1:1. В 77-ата минута обаче Иван Лопес си вкара автогол, а с това попадение бе сложена точка на спора.