Отборите на Кадис и Бетис завършиха наравно 0:0 в среща от 10-ия кръг на испанското футболно първенство.

Дербито на Южна Испания премина с много малко възможности за гол и пред двете врати и логично резултатът не бе променен. За Кадис това се оказа четвърто поредно равенство в Ла Лига и с него  отборът събра 7 точки, но остава на 19-а позиция в класирането. Бетис, който идната седмица ще гостува в България на Лудогорец в мач от Лига Европа, не успя да спечели за трети път в последните си четири мача в първенството, но остава на четвърто място в класирането с 20 точки.

В края на двубоя Серхио Каналес от тима на гостите получи втори жълт картон и така Бетис изигра последните секунди на мача с 10 души.

В другия двубой от кръга, завършил до този момент, Валядолид победи с 4:1 Селта Виго като домакин.

Серхио Леон вкара два гола за победителите, а по още един прибавиха Роке Меса и Хоакин Фернандес. За Селта точно преди почивката точен за 1:1 бе Оскар Родригес. Гостите можеха да си тръгнат от Валядолид и с още един гол, но в добавеното време на мача Яго Аспас пропусна дузпа.

В класирането Валядолид се изкачи на 11-о място с 11 точки, докато Селта Виго е на 13-а позиция с 10 пункта.