Райо Валекано и Бетис не успяха да се победят и завършиха при 1:1 в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. Мадридчани бяха близо до успеха при дебюта на новия треньор Пако Хемес, след като водеха десетина минути преди края - с гол на Раул де Томас през първата част (34'), но гостите се добраха до точката след попадение на Кристиан Тейо (81').

Това бе първи мач за Хемес, който пое Райо по време на паузата за международните мачове, заменяйки освободения поради слаби резултати Мичел. Все пак столичани успяха да прекъснат серията си от 7 загуби в елита на испанския футбол.

След това равенство Райо остава 19-ти с 24 тчоки, докато Бетис е 9-ти с 40 т.

Домакините от "Вайекас" взеха аванс в средата на първата част. Подаване отляво на Бебе в 34-ата минута намери головият хищник в наказателното поле Раул де Томас, който бе оставен сам и от няколко метра с крак прати топката във вратата на съперника.

В 41-ата минута играчите на Райо имаха претенции за дузпа, за игра с ръка на Манди в собственото му наказателно поле, но съдията прецени, че ръката е била прилепена до тялото.

През второто полувреме Бетис намери сили да се върна в мача и да вземе нещо от трудното си гостуване. След добра комбинация между няколко играчи на севилци Серхио Каналес прати топката на далечна греда, където Тейо засече във вратата за Димитревски за крайното 1:1.

Райо Валекано - Бетис 1:1

1:0 Раул де Томас 34'

1:1 Кристиан Тейо 81'