Устремилият се към европейските клубни турнири тим на Бетис записа поредна победа в Ла лига. „Зелено-белите” се наложиха по категоричен начин с 4:1 над Осасуна и се доближиха на само точка от четвъртия във временното класиране тим на Барселона, който обаче е и с два мача по-малко.

Хуанми реализира две попадения през първата част, за да може Бетис да се оттегли на почивка с комфортен аванс. Футболистите на Осасуна обаче показаха характер и през втората част успяха да намалят пасива си чрез Будимир.

Все пак по-голямата класа в състава на домакините си каза думата и в заключителните десет минути от мача, Бетис успя да реализира нови две попадения, за да узакони успеха си. Точни за „зелено-белите” бяха Карвальо и Морено.