Реал Бетис продължава със силното представяне от началото на сезона в Ла Лига и постигна минимална победа с 1:0 при визитата на Жирона на стадион „Монтиливи“ в последния мач от шестия кръг на Ла Лига.

Гостите създадоха първата опасност в мача в 3-та минута, когато Серхио Каналес отправи опасен удар с глава, но не успя да намери очертанията на вратата на Боно.

Боно се отличи с много добро спасяване в 8-та минута, когато отрази удара на Лорен.

Дъглас Луис отправи много опасен удар в 22-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Пау Лопес.

Боно направи страхотно спасяне в 27-та минута, след като спаси удара на Рияд Будебус.

Пред Будебус се откри нова много добра възможност в 34-та минута, но ударът му бе слаб и не затрудни Боно.

Бетис поведе в резултата в 64-та минута, когато Гереро комбинира с Лорен, който отблизо вкара топката във вратата на Боно.

Кристиан Стуани пропусна да изравни резултата в 66-та минута, а топката се спря в левия стълб на вратата на Пау Лопес.

Гол на Бетис не бе зачетен заради засада в 82-та минута.

Хоакин можеше да вкара много красив гол в 89-та минута, но топката срещна левия стълб на вратата на Боно.

Жирона направи нов непростим пропуск в 90-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Бетис, Сейду Думбия стреля с глава, но неточно над напречната греда в аут.

Пау Лопес направи много класно спасяване в добавеното време на срещата, когато спаси удара с глава на Кристиан Стуани и по този начин гарантира победата за своя отбор.

Бетис е осми в класирането с 9 точки, докато Жирона е дванайсти с 8 точки.