Бетис надви Валенсия с 2:0 в двубой от 5-ия кръг на испанската Ла Лига. Гостите достигнаха до победата с попадения на Серхио Каналес и Кристиан Тейо.

Домакините изпратиха топката в мрежата на противника още в 9-ата минута, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради засада.

В 19-ата минута гостите излязоха напред в резултата след страхотно попадение на Серхио Каналес.

Малко по-късно резултатът можеше да бъде удвоен, но Хауме Доменех се отличи с невероятно спасяване и опази вратата си от ново попадение.

Натискът на домакините продължи и през втората част и напълно логично в 74-ата минута Кристиан Тейо изледе на чиста голова позиция и не разочарова.

До края на срещата Бетис можеше да оформи класиката, но вратарят отново блесна с превъходна проява и срещата завърши при резултат 2:0 за Бетис.

Така Бетис събра 9 точки и застана на челната позиция в класирането, а Валенсия се намира на 6-о място със 7 пункта.