Отборът на Бетис победи Райо Валекано с 2:0 като гост в мач от 7-я кръг на испанската Примера дивисион. С втория си пореден успех Бетис излезе на осмо място във временното класиране с 11 точки, а Райо Валекано, който допусна второ поредно поражение заема 14-о място със 7 точки до момента.

Попаденията за Бетис реализираха Хайко Вестерман в 20-ата и Рубен Кастро в 61-ата минута. Вестерман получи удобен пас, реагира мигновено и без проблеми реализира за 1:0 за гостите през първото полувреме. Кастро пък бе намерен отлично от Алваро Кехудо и хубав удар вкара за 2:0 за Бетис през второто полувреме.

Домакините също имаха своите шансове, като Начо Мартинес не бе точен в 36-ата минута при изстрел от около 20 метра.

В минутите след почивката португалецът Бебе също опита мерника си от около 25 метра, но нямаше късмет да реализира. Пак Бебе можеше да намали резултата в 85-ата минута, когато получи чудесен пас и излезе сам срещу вратаря на Бетис Антонио Адан, но стражът спаси вратата си.

Само 4 минути по-късно Разван Рат също пропусна да реализира за Райо Валекано, след като отправи не лош удар, но отново Адан се намеси навреме и не позволи попадение.