Отборът на Бетис победи с 3:1 Алавес като гост в среща от 28-ия кръг на Примера дивисион. Така след два мача без успех Бетис се поздрави с три точки и вече има 40 на осмата позиция във временното класиране.

За Депортиво Алавес поражението е второ поредно в Испания. Тимът е на 16-ата позиция с 31 точки. Лидер в Примера дивисион е Барселона със 72 точки в актива си.

С два гола за успеха на Бетис се отличи Лорен Морон.

Иначе още в 8-ата минута Мунир Ел Хадади получи удобен пас и стреля опасно, но прати топката вдясно от вратата на гостите. В 23-ата обаче Лорен Морон преодоля стража на Алавес за 1:0 в полза на Бетис. Гостите увеличиха аванса си в края на първото полувреме. Хави Гарсия бе точен за 2:0 за Алавес с 44-ата минута.

Домакините успяха да върнат едно попадение в 67-ата минута след отлична акция, завършена от Рубен Собрино за 1:2.

В 78-ата минута обаче 24-годишният Лорен се възползва от открилата се страхотна възможност и покачи на 3:1 за Бетис.