Бетис записа втора поредна победа в Ла Лига след 2:0 у дома над Валядолид. Набил Фекир от дузпа и Вилиан Карвальо вкараха красиви попадения през първото полувреме, носейки успеха на андалусийците.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини стартираха агресивно още от началните минути на двубоя. В седмата минута домакините получиха дузпа след игра с ръка на Оскар Плано. Набил Фекир отбеляза дузпата по безапелационен начин. В 18-ата Вилиам Карвальо реализира зрелищно попадение засичайки от въздуха. Той шутира топката от 19 метра и топката влетя с в долния ляв ъгъл на вратаря.

Втората част започна с незачетен гол на  Вайсман от състава на Валядолид. Но и през второто полувреме Бетис действа по-находчиво и заслужи победата.

В другия мач Гранада също записа втора победа от два мача в Ла Лига и временно е лидер в класирането. Днес тимът се наложи над гостуващия Алавес с 2:1.