Звездата на Реал Мадрид Дейвид Бекъм се завърна триумфално на терена, като вкара едно от попаденията при победата на „белия балет” с 2:1 срещу Реал Сосиедад.

Бившият капитан на националния отбор на Англия реализира за 1:1. Полузащитникът бе изваден от Фабио Капело за около месец от игра, заради подписването на договора му с Лос Анжелис Галакси.
Последният мач на Бекъм за „белия балет” бе на 7 януари срещу Депортиво (0:2).

Още в осмата минута на срещата Аранбуру отбеляза единствения гол за Реал Сосиедад в срещата от22-я кръг на Примера дивисион. В 37-та минута Бекъм, който играпо време нацелия мачизравни, а през второто полувреме нападателят на столичани Рууд ван Нистелрой оформи крайното 2:1 за гостите. Срещата бе наситена с остри влизания от страна на играчите, затова главният съдия показа общо 7 жълти картона на футболистите.

Във временното класиране Реал М се намира на трето място, само на две точки зад Барселона. Бетис и Севиля играят по-късно тази вечер, останалите срещи от кръга са утре.