Реал (Мадрид) завърши 0:0 като домакин на „Сантиаго Бернабеу” срещу Бетис. Двата отбора играха добре до към 70 минута, след което играта много се накъса. В последната минута на мача Дейвид Бекъм бе изгонен с директен червен картон за много грубо влизане в краката на противников футболист.

Двата отбора изпуснаха няколко шанса за гол. Холандският нападател на „белия балет” Рууд ван Нистелрой не успя да вкара най-чистото голове положение в средата на първата част. Той овладя топката на границата на наказателното поле, финтира защитник на отбора от град Севиля, но топката мина на сантиметри в аут. В 70-та минута Роберт се възползва от грешка на Елгера, но не успя да преодолее Касияс.

Във временното класиране Реал Мадрид са трети с три точки пред Валенсия и с четири зад Барселона. Бетис са 14 с 26 точки.