Баското дерби между Атлетик Билбао и Реал Сосиедад от 34-я кръг на Примера дивисион завърши без победител при резултат 1:1.

Атлетик можеше да излезе напред в резултата в 12-та минута, но ударът на Адурис с глава бе спасен от Руй.

Съдията Хуан Мартинес Мунуера свири дузпа за Атлетик в 51-та минута. Той изгони с директен червен картон Микел Гонсалес. Арис Адурис реализира наказателния удар в 52-та минута и Атлетик поведе в резултата с 1:0.

Реал Сосиедад успя да изравни резултата в 60-та минута, когато Рубен Пардо подаде към Алберто де ла Бея, който с прекрасен диагонален завършващ удар изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Горка Ираисос.

След това равенство Атлетик Билбао продължава да е осми с 47 точки, докато Реал Сосиедад е дванайсти с 40 точки.

Леванте се наложи с минималното 1:0 срещу Кордоба.

Единственото попадение в срещата бе дело на Давид Барал в 41-та минута.

Леванте събра актив от 35 точки и се изкачи на четиринайсто място, докато Кордоба е последен с 20 точки.