Барселона започна лошо новата година, допускайки срамно равенство 2:2 срещу третодивизионния Алкояно в среща от 1/16-финалите от турнира за Купата на Краля.

Каталунците все пак се класира за осминафиналите, благодарение на успеха си с 3:0 в първата среща, играна в средата на ноември.

Срещу третодивизионния тим Франк Рийкард заложи на резервните си играчи, които в края на двубоя успяха да му поднесат неприятен новогодишен подарък.

Зрителите на Ноу Камп очакваха разгром, тъй като след само десет минути игра Барса водеше с 2:0 с два гола дело на Санти Ескиеро.

Гостите от Алкояно обаче успяха да развалят явно продължилото по-дълго от необходимото празнично настроение на каталунците и стигнаха до равенството с попадения на Перона в 69-ата минута и на Арнау в последните секунди на срещата.

Място на осминафиналите завоюва и Хетафе, който победи с 4:1 при гостуването си на Бургос и с общ резултат 5:1 продължи напред.