В каталунското дерби от 33-я кръг на Примера дивисион Барселона завърши 0:0 като домакин на Еспаньол и по този начин „синьо-червените” се простиха на практика с надеждите си да спечелят титлата в Испания.

Това е второ поредно домакинство на Барселона, в което отборът не успя да отбележи гол в противниковата врата.

Домакините започнаха силно мача и още в първите минути имаха възможност да отбележат чрез Ето’о и Шави, но те пропуснаха.

До края на полувремето Барселона имаше надмощие, но така и футболистите на Франк Рийкард не успяха да отбележат гол в мрежата на Карлос Камени.

През второто полувреме в игра за Барселона се появиха Меси и Иниеста, но и те не промениха играта на домакините, докато футболистите на Еспаньол поизравниха играта.

Футболистите на Барса определено не дадоха всичко от себе си и мислеха за предстоящия мач с Манчестър Юнайтед от полуфиналите за Шампионската лига.

След това равенство „синьо-червените” останаха на осем точки от първото място, където се намира отборът на Реал Мадрид.

Атлетико Мадрид загуби изненадващо като домакин с 1:3 от Бетис и по този начин отборът на Сантандер може да изпревари „дюшекчиите” в борбата за четвъртото място.

Бетис поведе в 15-та минута чрез Хуанде, но Серхио Агуеро бе точен в 26-та минута и по този начин изравни резултата.

Сиско в 49-та минута и Капи в 69-та минута довършиха Атлетико Мадрид и след тази победа Бетис погледна към горната част на таблицата.

В същото време Сарагоса победи с 3:0 над Рекреативо като домакин и по този начин арагонци излязоха от опасната зона.

Серхио Гарсия в 3-та минута и Рикардо Оливейра в 21-та минута дадоха два гола преднина за домакините.

В 41-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Рубен бе изгонен за втори жълт картон.

Оливейра в 78-та минута отбеляза своя втори гол в срещата и по този начин оформи крайния резултат в срещата.

Сарагоса завърши мача с девет човека, след като Коядо и Аяла бяха изгонени.