В контрола среща, която се игра на стадион „Артемио Франки” Барселона победи с 3:1 домакина Фиорентина и по този начин старши треньорът Хосеп Гуардиола все още не познава вкуса на загубата начело на каталунския отбор.

Барса поведе в 28-та минута, когато Меси подаде на Пике, който продължи топката към Карлес Пуйол, който се оказа в непривидната за него ситуация на голмайстор.

Шест минути по-късно Иниеста получи контузия и бе сменен принудително от Хефрен.

В 46-та минута каталунците удвоиха своята преднина, след като Кейта подаде на влезлия като смяна Хефрен, който не остави шансове за вратаря на Фиорентина.

Фиорентина се добра до почетно попадение в 68-та минута, когато Гудьонсен загуби една топка, след което Пасини подаде на Фиоре, който се разписа в мрежата на Валдес.

В 72-та минита Хефрен подаде на Виктор Васкес, който намери Боян Къркич и младата звезда на каталунците оформи крайния резултат в срещата.

След този мач в Италия започва турнето на Барселона в Мексико, като първият им мач е срещу Чивас Гуадалахара.