Барселона победи Сарагоса с 2:1 като гост и се класира на полуфинал за Купата на Краля в Испания. В първата среща „каталунците” загубиха с 0:1 и до края на реванша бяха застрашени от отпадане.

Срещата започна добре за Барселона, след като Шави откри резултата още в 17-та минута след хубава самостоятелна акция. Когато Иниеста направи 2:0 в 25-та минута изходът от мача изглеждаше решен. Младият футболист вкара с плътен диагонален шут от 11 метра. Така завърши и първото полувреме.

Въпреки пасива футболистите на Сарагоса отказаха да се предадат и през втората част на мача направиха всичко възможно да стигнат до изравняване, което щеше да ги класира напред.

Сериозна спънка това да се случи направи Андрес Д`Алесандро, който си изпроси червен картон в 66-та минута. Аржентинецът удари с глава своя сънародник Лионел Меси и реферът Медина Канталехо не се поколеба да го изгони.

Независимо, че останаха с човек по-малко на терена, домакините бяха по-дейният отбор в оставащите минути и стигнаха до гол чрез младата си звезда Пике в 70-та минута. Той стигна до центрирана от Аймар топка на 5-6 метра от вратата на Барса и забоде кълбото зад Хоркера.

В оставащите 20 минути момчетата на Виктор Фернандес се раздадоха напълно да стигнах до реми, но с 10 души имаха сериозни затруднения, а Барселона имаше шанс да приключи всичко, когато Меси удари греда.

С общ резултат 2:2, но повече голове на чужд терен Барселона продължава на полуфинал, където вече се класираха Депортиво и Хетафе.