Шампионът Барселона победи с 3:1 Селта и така оглави класирането на Примера Дивисион.

В 34-та минута намиращият се в страхотна форма Хавиер Савиола се промъкна хитро и откри с глава. Така завърши и първото полувреме.

В 67-та минута главният съдия отсъди дузпа за Селта и Нене я превърна в гол.. В 78-та минута Деко падна на границата на наказателното поле, но реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Роналдиньо отново изведе Барса напред. Жули оформи крайния резултат на мача в 86-та минута.

В последния мач от 20-ия кръг Бетис победи Валенсия с 2:1. Давид Вия откри резултата в 10-та минута след груба грешка на защитата на „зелено-белите”.Пет минути по-късно Роберт изравни. В 67-та минута Албелда спъна в наказателното поле Капи и съдията отсъди дузпа. Роберт реализира наказателния удар в 68-та минута.