Барселона демонстрира красива игра и логично спечели домакинския си мач срещу Атлетик Билбао с 3:1.

Още в 8-та минута Роналдиньо от пряк свободен удар откри резултата. След половин час игра вратарят на Атлетик Билбао събори Тиери Анри в наказателното поле и съдията свири дузпа в полза на домакините. Наказателният удар бе реализиран от Роналдиньо, който покачи преднината на каталунците на 2:0.

Ласкураин в 70-та отбеляза почетния гол за гостите. Третият гол за Барселона отбеляза Яя Туре.

Рафаел Маркес и Кампо се спречкаха 79-та минута и двамата бяха изгонени от главния арбитър в срещата.

Реал Бетис и Еспаньол завършиха 2:2, като гостите изпуснаха два гола аванс. Луис Гарсия бе точен за каталунците в 32-та и 41-та минута, а домакините изравниха чрез Фернандо в 83-та и Собис 84-та.