Барселона победи Депортиво Ла Коруня с 2:1 в мач от 28-мия кръг и оглави еднолично временното класиране в Примера дивисион. Домакините доминираха през по-голямата част от мача.

През първото полувреме гостите се играха много равностойно на „Ноу Камп” и каталунците стигнаха до гол едва в края на първите 45 минути. Лео Меси отбеляза, след като премина през няколко играчи на „синьо-белите” и остана очи в очи със стража Ауате.

Шест минути след началото на втората част Самуел Ето’о се разписа и удвои преднината на домакините. След това попадение шампионите на Испания започнаха да играят по-добре и разкрепостено. Адриан оформи крайния резултат в мача в 69-та минута.