Барселона победи трудно с 2:1 Сарагоса като гост в среща от 24-я кръг на Примера дивисион и тръгна да гони лидера в подреждането Реал Мадрид.

Успехът за „каталунците” донесе резервата Роналдиньо от дузпа. Бразилската звезда се разписа за 2:1 в 83-та минута, след като бе точен от единайсетте метра. Рони влезе в игра десет минути преди попадението, заемайки мястото на Джовани.

В 34-та минута Деко пусна пас към Тиери Анри, а французинът наказа бившия вратар на Реал Мадрид Сесар Санчес за 1:0.

Нападателят на Реал Сарагоса Оливейра изравни в началото на втората част. Барселона успя да стигне до успеха с гол от дузпа и се възползва по най-добрия начин от издънката на Реал Мадрид срещу Бетис. Двубоят приключи по-рано през деня със загуба на „белия балет” с 1:2.

С днешната си победа момчетата на Франк Рийкард вече дишат тежко във врата на вечния си противник. Реал Мадрид е лидер, но разликата вече е едва пет точки. Преди няколко кръга клубът от Мадрид водеше убедително, но направи няколко грешни стъпки, за да стигне до сегашното си положение.