Барселона пропусна уникален шанс да запише осма победа в Примера дивисион от началото на сезона. В мач от деветия кръг на първенството „каталунците” завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Осасуна.

Сейду Кейта даде преднина на шампионите с гол в 72-ата минута на срещата. Всичко сочеше пореден успех за възпитаниците на Пеп Гуардиола преди в последната минута на мача бранителят Жерар Пике да си вкара нелеп автогол. Въпреки загубените две точки и спечелената една, Барселона остава лидер във временното подреждане с точка пред вечния си съперник Реал Мадрид. По-рано през деня „кралския куб” записа победа с 2:0 над Хетафе след две попадения на Гонсало Игуайн.

В друг мач от днес Севиля нямаше проблеми с отбора на Херес, побеждавайки с 2:0 като гост. Точни за севилци бяха Негредо и Луиш Фабиано.