Отборът на Барселона постигна изразителна победа с 4:0 като домакин на Мурсия в мач от 19-ия кръг на испанското първенство. Каталунците стигнаха лесно до успеха, който ще запази втората позиция на отбора във временното подреждане независимо от резултатите в утрешните двубой. Отличен мач за Барса направи френският национал Тиери Анри, който имаше дейно участие в три от головете.

Резултатът на стадион „Ноу Камп“ откри нападателят Ейдур Гудьонсен, който бе точен в 27-ата минута на мача. Въпреки превъзходството на момчетата на Франк Рийкард до края на първата част нови попадения не паднаха.

През втората част събитията на терена не се промениха особено и домакините продължиха да нападат, търсейки втори гол в мача. Той дойде в 52-ата минута когато точен бе младата надежда Боян Къркич.

Камерунският нападател Самуел Ето'о покачи на 3:0 13 минути преди края, а в 87-ата минута отново той оформи крайния резултат 4:0. Така Барселона събра актив от 40 точки, 4 по-малко от лидера Реал Мадрид.