Намиращият се в отлична форма тим на Барселона записа поредния си успех в Примера дивисион. В мач от 32-ия кръг на шампионата Лионел Меси и компания се наложиха безпроблемно с 3:0 над гостуващия Депортиво Ла Коруня.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола бяха по-добрият тим на терена през всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с крайния успех. Този път звездата на „червено-сините” Лионел Меси не успя да се разпише в противниковата врата, но това направиха Боян Къркич, Педро Педро Родригес и Яя Туре.

Къркич откри резултата в 16-ата минута на двубоя, а Педро и Туре добавиха другите два гола, съответно в 69-ата и 72-ата минути на срещата. Гостите от Ла Коруня рядко поглеждаха към вратата на Барса и почти с нищо не успяха да затруднят стража Виктор Валдес.

Барселона продължава да бъде убедителен лидер във временното класиране с актив от 83 точки – шест повече от Реал Мадрид, който в този кръг гостува на Алмерия.