Барселона разгроми шампиона на Италия Интер с 5:0 в приятелска среща за купа „Жоан Гампер”. След като стартираха слабо в испанското първенство, „каталунците” бяха жадни за реванш през собствена публика и не спряха да бележат попадения. Особено впечатление на терена на „Ноу Камп” направи тийнейджърът Джовани Дос Сантос, който изигра поредния се феноменален мач и отбеляза едно от петте попадения.

Именно след акция на Дос Сантос бе открит резултатът в 7-та минута. Тогава мексиканецът бе спънат в наказателното поле, а Роналдиньо вкара отсъдената дузпа. Самият Дос Сантос отбеляза името си сред голмайсторите пет минути по-късно с хубав шут с левия крак. Яя Туре оформи класическото 3:0 в 37-та минута с топовен изстрел от 25 метра. Напълно заслужено Барса се оттегли със солидна преднина на почивката, предвид добрата си игра и разсеяните действия на играчите на Интер.

Франк Рийкард направи цели седем смени на почивката и в игра се появиха Валдес, Силвиньо, Тюрам, Милито, Иниеста, Ето`о и Меси. За съжаление на треньора обаче, Ето`о получи травма още в първата си минута на терена и бе заменен от Мота.

Барселона нямаше проблеми и през втората част, когато диригентската палка пое Лео Меси. След страхотен пас на аржентинеца, Андрес Иниеста направи 4:0 в 55-та минута.

Диктувайки темпото на терена, „каталунците” стигнаха и до още едно попадение, дело на Мота в 79-та минута.

Преди началото на срещата двата състава почетоха паметта на починалия вчера футболист на Севиля Антонио Пуерта. Друг испански гранд – Реал Мадрид – дори отложи насрочения за днес мач за трофея „Сантяго Бернабеу” заради трагедията.

"Кралският клуб" трябваше да играе срещу Спортинг Лисабон, но ръководството реши двубоят да не се състои, в знак на съпричастност към скърбящия испански футболен свят.