Барселона не успя да се класира за финала на Купата на Краля, след като загуби полуфиналната среща реванш от Валенсия с 2:3. Първият мач между двата тима на „Камп Ноу” завърши 1:1.

На финала „прилепите” ще се изправят срещу евробоеца Хетафе.

Срещата започна отлично за домакините в бяло, които успяха да открият резултата в своя полза в 17-та минута с попадение на Рубен Бараха. Още до края на първата част Валенсия успя да удвои преднината си, след като Хуан Мануел Мата вкара за 2:0.

В 72-та минута влезлият като резерва Тиери Анри върна надеждите на каталунсктие запалянковци като вкара за 2:1. Минута по-късно обаче звездата на Мата изгря още веднъж, който вкара решаващото попадение за домакините и в 73-та минута направи резултата 3:1.

Самуел Ето’о направи драмата пълна, след като върна още едно попадение във вратата на Валенсия в 80-та минута. Последваха 10 драматични минути, които обаче не стигнаха на момчетата на Франк Рийкард да вкарат така желания трети гол, с който щяха да успеят да се класират за финала в надпреварата.