Шампионът на Испания и Европа – Барселона записа категорична победа над Културал Леонеса в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля. Възпитаниците на Пеп Гуардиола нямаха никакви проблеми срещу абсолютния аутсайдер в двубоя и се наложиха с 5:0 на „Камп Ноу”. В първия двубой преди две седмици Барса също победи – 2:0.

Първото полувреме на срещата приключи при нулево равенство, а през втората част Боян Къркич, Педро Родригес, Меси и Шави оформиха крайния изход. Къркич успя да се разпише на два пъти.

Домакините от Барселона играха с черни ленти на ръкавите си в памет на починалия по-рано през деня германски национален страж Роберт Енке. Както е известно Енке бе бивш футболист на каталунците. Двубоя също започна и с едноминутно мълчание.