Барселона не срещна никакви проблеми и спечели с 4:0 мача си срещу Сантандер от 23-тия кръг в испанската Примера дивисион. Каталунците бяха господари на терена през всичките 90 минути и не позволиха на своя съперник нито за момент да затрудни вратата на Виктор Валдес. Гостите отправиха само един удар, който дори не попадна в рамките на вратата.

Така в спокойно темпо Барса стигна до четири безответни гола. Резултатът бе открит още в 7-та минута, когато точен бе Андрес Иниеста. В 29-та Тиери Анри удвои преднината, а 5 минути по-късно Рафаел Маркес направи резултата класически.

В 77-та минута на мястото на Яя Туре в игра влезе юношата Тиаго Алкантара, който ознаменува участието си в мача с гол в 84-та минута, с който оформи крайното 4:0 в полза на каталунците.

Със спечелените три точки Барселона увеличи преднината си пред Реал Мадрид на 5. „Белият балет” обаче в неделя приема у дома Виляреал и може да възстанови разликата от 2 точки при победа. Сантандер е на 13-о място с 25 точки.

В друг мач от кръга Депортиво Ла Коруня очаквано победи аутсайдера Херес с 2:1.