Атлетико Мадрид се наложи с 3:1 над Тенерифе и завърши по подобаващ начин успешната си седмица. В четвъртък „дюшекчиите” победиха Ливърпул, а тази вечер спряха негативната серия от три поражения в първенството.

Загубата обаче допълнително усложни задачата на Тенерифе, като островитяните продължават да са в зоната на изпадащите, макар и само на две точки от спасителния бряг. До края на Примера дивисион остават четири кръга, като ситуацията на дъното е невероятно завързана.

Тийнейджърът Едуардо Салвио се разписа на два пъти – в 11-та и 31-та минути – за да даде солидна преднина за Атлетико още през първото полувреме. Роман Мартинес върна за кратко надеждите на Тенерифе в 61-та минута, намалявайки на 2:1, но Серхио Агуеро подпечата успеха на мадридчани в 78-та минута за крайния резултат – 3:1.

Атлетико Мадрид е на 10-та позиция с 43 точки в актива си, и без особени шансове за придвижване нагоре в таблицата.