След победа с 2:0 при гостуването на Бетис Атлетико Мадрид се завърна на даващото право на участие в Шампионската лига четвъртото място в испанската Примера Дивисион.

В 34-ата минута на двубоя на стадион Мануел Луис Де Лопера в Севиля Серхио Агуеро центрира към Диего Форлан, уругваецът овладя на гърди и отблизо прати топката в мрежата на Рикардо Перейра.

Второто попадение за дюшекчиите падна в третата минута от продължението на второто полувреме, когато Маниш подаде на Раул Гарсия, които изстреля топката в горния десен ъгъл на вратата.

Атлетико вече е четвърти и има 27 точки, като изостава с пет точки от водача в класирането – градския съперник Реал и е на точка след намиращите се на второ и трето място Барселона и Виляреал.