В мач от 14-я кръг на Примера дивисион Спортинг Хихон претърпя доста тежка загуба при домакинството си на Атлетико Мадрид с 2:5.

Домакините поведоха в резултата още в 4-та минута, когато след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Атлетико Мадрид Билич бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на Франко.

Радостта на футболистите на Спортинг трая само две минути, тъй като в 6-та Агуеро с след много хубаво изпълнение прати топката в мрежата на Куеяр.

В 41-та минута Агуеро изведе в много добра ситуация Агуеро сам срещу вратаря на Спортинг и аржентинският нападател не сбърка и направи резултата 1:2.

След грешка на отбраната на домакините се стигна до третото попадение за Атлетико в 57-та минута дело на Диего Форлан.

Все пак домакините отбелязаха втори гол в мача, след като в 60-та минута Барал направи безпомощен Лео Франко.

В 72-та минута Агуеро подаде на Макси Родригес, който с хубав удар направи резултата 2:4 .

След нова грешка на защитниците на Спортинг в 81-та минута се стигна и до петото попадение във вратата на Куеяр, чиито автор бе Диего Форлан.

След тази победа Атлетико Мадрид се изкачи на пето място във временното класиране само на две точки от съгражданите си от Реал Мадрид. Спортинг остана на 11-о място с 18 точки.