Атлетико Мадрид заличи грешната стъпка, която направи в миналия кръг при гостуването на Селта, и победи с категоричното 3:0 гостуващия Алмерия в 24-ия кръг от Примера дивисион.

Марио Манджукич откри резултата от дузпа в полза на „дюшекчиите“ , разписвайки се още в 13-ата минута. Нарушението бе отсъдено за задържане на съперник, а решението на рефера породи голямо недоволство у гостите.

Седем минути по-късно Манджукич се прояви като асистент за попадението на Антоан Гризман, реализирал с красив удар в долния ляв ъгъл за 2:0.

Същото взаимодействие стана причина и за третия гол във вратата на Алмерия, паднал след нови девет минути - в 29-ата. Тогава Манджукич свали с глава една топка и Гризман я изпрати в мрежата на Алмерия за 3:0. Така победителят бе ясен само след половин час.

Второто полувреме не донесе нито нови голове, нито особени емоции, извън изгонването в добавеното време за втори жълт и червен картон на Сикейра от Атлетико.

Така Атлетико запазва третата си позиция с 53 точки, докато Алмерия е 16-и с 23.