Атлетико Мадрид постигна важна победа с 4:0 при гостуването си на Валядолид от 17-я кръг на Примера дивисион.

Гостите успяха бързо да поведат в резултата, след като в 16-та минута Хурадо попадна в прегръдките на своите съотборници, след като се възползва от грешка на бранителите на Валядолид и простреля Вияр.

Уругвайският нападател Диего Форлан удвои преднината на „дюшекчиите” в 32-та минута.

През второто полувреме Атлетико Мадрид стигна до нови две попадения. В 59-та минута Хосе Антонио Рейес бе точен за 0:3, а крайният резултат в мача оформи Серхио Агуеро в 90-та минута.

По този начин Атлетико Мадрид има 20 точки, но въпреки това остава на единадесета позиция, а Валядолид е в опасна близост до зоната на изпадащите с 16 точки.