Един от фаворитите в Примера дивисион Атлетико Мадрид загуби с 1:2 на своя “Висенте Калдерон” от гостуващия тим на Еспаньол.

Двубоят ще се запомни най-вече с двата червени картон за футболисти на “дюшекчиите”. Първо, в 29-тата минута звездата на мадричани Серхио Агуеро бе изгонен с директен червен картон. Въпреки това, Атлетико успя да поведе с гол на Шимао Саброса в 37-мата минута. При този резултат завърши и първото полувреме.

Еспаньол започна втората част във вихрено темпо и Раул Тамудо възстанови статуквото още в 52-рата минута. Лошите новини за Атлетико не спря и само 180 секунди по-късно МАрио Перния бе изгонен за втори жълт картон.

С двама човека по-малко домакините се затвориха в своето поле и изчакваха удобни контраатаки. 5 минути преди края обаче Луис Гарсия донесе ценната победа за каталунците, които излязоха на 3-то място в класирането.