Отборът на Атлетико Мадрид стигна до драматично равенство срещу Валенсия на стадион „Местая” Двата тима поделиха точките при резултат 2:2, въпреки че мадридчани губеха до последната минута на срещата.

Кун Агуеро даде преднина на Атлетико с гол в Седмата минута на мача. До почивката обаче домакините успяха да обърнат развоя на мача изцяло в своя полза. Само в рамките на две минути, от 25-ата до 27-ата, Ернандес и Давид Вия вкараха за да доведат нещата до 2:1 в полза на „прилепите”.

През второто полувреме отборът на Атлетико се вдигна на щурм и успя да стигне до гол в даденото от съдията продължение. В герой за гостите се превърна Родригес. Точката е от изключителна важност за състава на гостите, които продължават да се намират в зоната на изпадащите.