Атлетико Мадрид нанесе четвърта загуба на Валенсия през този сезон, с повече от убедителното 4:1. „Дюшекчиите” продължават с колебаещата се форма, като нижат победи, загуби и равенства, без да могат да влязат в позитивна серия. Победата им над Валенсия обаче остави „прилепите” далеч зад Барселона и Реал Мадрид, но само на три точки пред преследвача Севиля. Атлетико е на посредствената 11-та позиция с 30 точки, макар с успеха да дръпна нагоре.

Давид Силва изведе Валенсия напред още в 21-та минута, но само седем по-късно гостите останаха с човек по-малко. Опитният Карлос Марчена си изпроси два бързи жълти картона и бе принуден да напусне преждевременно. Вторият картон на бранителя бе за игра с ръка в наказателното поле, а отсъдената вследствие на това дузпа бе реализирана от Диего Форлан.

Резултатът остана равен чак до 78-та минута, когато звездата на домакините Серхио Агуеро се разписа. Пет минути след това Мигел получи червен картон и така Валенсия остана с девет души, което на практика предреши изхода. Форлан в 86-та и Хурадо в 90-та само оформиха крайния резултат 4:1 до финалния съдийски сигнал.