Отборът на Атлетико Мадрид разби с категоричното 4:0 тима на гостуващия Расинг Сантандер и по този начин почти сигурно си подпечата визите за финала в турнира за Купата на краля, въпреки че след седмица предстои реванш между двата състава.

Головата фиеста на стадион „Висенте Калдерон” започна португалското крило Симао Саброса, който бе точен още в деветата минута на мача. До края на първото полувреме падна нов гол, който този път бе дело на Антонио Рейес в 40-ата минута.

През второто полувреме „дюшекчиите” добавиха нови два гола на сметката си, а техен автор стана уругвайският голмайстор на тима Диего Форлан. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед бе точен на два пъти от дузпи.

Реваншът е на 10 февруари. В другия полуфинален сблъсък един срещу друг се изправят тимовете на Севиля и Хетафе, като Севиля има преднина от два гола след изиграването на първия мач.