След класирането за четвъртфиналите на Шампионската лига, Атлетико Мадрид победи, макар и трудно, Еспаньол на своя „Висенте Калдерон“ с 1:0 в мач от 28-я кръг на Ла Лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Диего Коща, който се разписа в 55-ата минута.

Успехът бе от голямо значение за „дюшекчиите“, които отново стопиха аванса на лидера Реал Мадрид на 3 точки. Атлетико има актив от 67 пункта, а Реал е на върха със 70.

Възпитаниците на Диего Симеоне не изнесоха най-силния си мач днес, може би заради натрупаната умора след осминафиналния реванш за Шампионската лига във вторник срещу Милан.

През първото полувреме мадридчани владееха повече топката и успяха да създадат някои положения, но двете нули не бяха променени. Същевременно „лос перикитос“ също имаха положения, но Тибо Куртоа бе блестящ в изявите си.

След почивката Атлетико поведе. В 55-ата минута Давид Вия отправи хубав извеждащ пас към Диего Коща, който напредна, освободи се от опеката на бранител и опъна мрежата на гостите за 1:0.

ВИДЕО ОТ МАЧА - ТУК!

Крехкият аванс бе опазен до самия край на мача и по този начин Атлетико се поздрави с успеха и с трите точки.

Същевременно натурализираният бразилски нападател на „дюшекчиите“ Коща отбеляза 23-и гол в Ла Лига от началото на сезона.

В класирането Атлетико е втори с 67 точки, а коравият тим на Еспаньол е 10-и с 36 пункта.

В друг мач от кръга Райо Велекано победи Алмерия с 3:1.