Атлетико Мадрид победи Хетафе с 2:1 в мач от 4-тия кръг на Примера дивисион. В мадридското дерби на „Колизеум Алфонсо Перес” „дюшекчиите” трябваше на два пъти да повеждат, за да се доберат до успеха.

Флоран Синама Понгол откри резултата в 29-тата минута след самостоятелна акция и удар от границата на наказателното поле.

Албин успя да изравни в 76-тата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Гранеро.

Само 6 минути по-късно обаче Атлетико отново излезе напред в резултата след автогол на Кортес, за който основна вина имаше и Синама Понгол.

Във временното класиране „дюшекчиите” излязоха на второ място с 9 точки от 4 мача, само на една зад лидера Виляреал. Хетафе пък заема 9-та позиция с 5 точки.