Изпадналият в тежка криза отбор на Атлетико Мадрид се добра до равенството 1:1 в гостуването си срещу Тенерифе, с което столичният тим остана над чертата на изпадащите във временното класиране на испанското първенство.

Тенерифе излезе напред в резултата още в 3-та минута, когато Хуан Нино вкара отблизо за 1:0 след объркване в защитата на гостите, които не успяха да изчистят топката при пряксвободен удар на Хуанлу. В 22-та минута Хосе Хурадо все пак изравни за Атлетико след асистенция на Диего Форлан.

В самия край на първото полувреме Хуан Нино изпусна отлична възможност да вкара втори гол за отбора си, но това през второто полувреме направи и отборът на Атлетико. Чисти положения за гостите пропуснаха Серхио Агуеро и Хосе Антонио Рейес.