Атлетико Мадрид постигна победа с 3:1 при гостуването си на Ейбар от 21-я кръг на Примера дивисион. Двубоят се игра при много тежки условия, а теренът бе в отвратително състояние.

Мачът започна перфектно за „дюшекчиите“, които поведоха още в 7-та минута, когато Антоан Грисман с много хубав удар направи безпомощен Ирурета.

Атлетико удвои своята преднина в 23-та минута, когато Антоан Грисман центрира в наказателното поле на Ейбар, където на втора греда Марио Манджукич засече топката с глава и я изпрати във вратата на Ирурета.

Манджукич отбеляза своя втори гол в мача в 26-та минута и направи резултата 3:0 в полза на Атлетико, след като се възползва от много груба грешка на Навас.

Пиовакари направи фрапиращ пропуск в 41-та минута при първото по-сериозно положение пред вратата на Атлетико.

През второто полувреме условията на терена станаха още по-тежки и затрудниха в максимална степен играчите на двата отбора.

Ейбар стигна до почетен гол в 89-та минута дело на Пиовакари.

Атлетико Мадрид се намира на трета позиция в Примера дивисион с 47 точки.