Отборът на Атлетико Мадрид се сбогува по възможно най-авторитетния начин с досегашния си стадион „Висенте Калдерон“. „Дюшекчиите“, които от следващата кампания ще се пренесат на „Уанда Метрополитан“, победиха с 3:1 Атлетик Билбао, за когото загубата се оказа твърде неприятна, тъй като, ако Барселона не победи Алавес за Купата на Краля, баските ще останат извън евротурнирите. Същевременно тимът на Ернесто Валверде бе зависим и от Реал Сосиедад в борбата за шестото място, даващо промоция за Лига Европа. Сосиедад обаче стигна до равенство 2:2 със Селта Виго и така хвана последния шанс за участие във втория по престиж турнир на Стария континент.

В класирането след последния кръг Атлетико финишира трети със 78 точки, Билбао остана седми с 63, Сосиедад е шести с 64, а съставът от Виго остана 13-и с 45 пункта.

Атлетико Мадрид поведе след 8 минути игра. След чудесна комбинация между Антоан Гризман и Фернандо Торес, последният се разписа за 1:0.

Само три минути след това преднината на „дюшекчиите“ бе удвоена. Герой за мадридчани отново бе Торес, който оплете топката в мрежата след удар отляво. Преди това Коке му бе свалил добре.

След почивката Атлетико продължи да играе активно, като в 56-ата минута Яник Караско излезе на чиста позиция, шутира, но прати топката встрани от вратата. В 58-ата минута Фернандо Торес стреля от вратарското поле, но бранител блокира удара му. Антоан Гризман добави и се разписа, но попадението му не бе зачетено заради маркирана засада.

В 71-ата минута баските намалиха пасива си и на практика върнаха интригата. Оскар де Маркос пусна страхотен пас към Инаки Уилямс малко пред вратаркото поле. Последният моментално стреля и прониза Ян Облак за 1:2.

Момчетата на Диего Симеоне обаче не се отказаха да търсят трето попадение и в 89-ата минута стигнаха до него. При пробив отляво бе нанесен удар, но стражът Аризабалага изби. При лявата му греда обаче чакаше Анхел Кореа, който оформи крайното 3:1.

Същевременно Селта Виго и Реал Сосиедад направиха 2:2, а спечелената точка се оказа достатъчна за Сосиедад за класиране на шестото място, което дава право на участие в Лига Европа.

Срещата се развиваше сравнително спокойно и равностойно през първата част. След почивката се забеляза известно раздвижване в домакинските редици. В 50-ата минута Пабло Педро Ернандес нанесе опасен изстрел, който обаче бе отразен. Три минути след това реферът отсъди дузпа в полза на Селта. Яго Мартинес игра непозволено в пеналта срещу противник, а реферът посочи бялата точка. Яго Аспас се нае с изпълнението и бе безпогрешен за 1:0.

В 82-ата минута Микел Оязабал получи страхотно подаване от Шаби Прието и върна интригата – 1:1. В последната минута на редовното време Селта излезе отново напред. Андрю Хюлсагер отбеляза страхотен гол, като с удар пред зоната пред наказателното поле, малко вляво от дъгата направи 2:1. И за да бъде максимално драматично всичко, Сосиедад стигна до ново изравняване в продължението на мача, в 94-ата минута. В герой за Сосиедад се превърна Хуанми, който бе точен за крайното 2:2, благодарение на което тимът улови последния си шанс за Европа.