Атлетико Мадрид победи у дома Спортинг Хихон с 3:1 в последната среща от 33-ия кръг на Примера дивисион и запази шансовете си за ново участие в Шампионската лига.

Дюшекчиите поведоха с 2:0 през първото полувреме с голове на уругваеца Диего Форлан в 27-ата и португалеца Симао Саброса.

Зетят на Диего Марадона – Серхио Агуеро, направи резултата класически две минути след почивката, а секунди след него Мате Билич вкара единственото попадение за гостите.

Пет минути преди края втори жълт картон получи авторът на второто попадение Симао, но всичко в двубоя на стадион Висенте Калдерон вече беше решено.

Атлетико Мадрид е шести и се доближи на четири точки от четвъртото място, на което е тимът на Валенсия. Хихон е в зоната на изпадащите, на точка от спасителните позиции.