Атлетико Мадрид постигна внушителна победа с 4:1 срещу Депортиво Ла Коруня в мач от 11-тия кръг на Примера дивсион. По този начин „дюшекчиите” изпревариха своя противник и излязоха на 6-то място във временното класиране със 17 точки, следвани от Депортиво с 15.

Джони Хейтинга откри резултата в 26-тата минута, а Диего Форлан покачи на 2:0 в 52-рата.

Аржентинският национал Макси Родригис направи преднината класическа в 67-мата минута, а в 81-вата Диего Форлан вкара втория си гол в мача за 4:0.

Филипе вкара почетното попадение за гостите 5 минути по-късно и по този начин оформи крайния резултат.

Вторият във временното класиране Виляреал изпусна шанса поне временно да излезе начело в Примера, след като завърши наравно 2:2 срещу Малага.

„Жълтата подводница” на два пъти повеждаше, но в крайна сметка Росарио донесе точката за домакините в 90-тата минута.

Джузепе Роси вкара за 1:0 още в 7-мата минута, а в 30-тата Дуда изравни.

Йосеба Йоренте даде нова преднина на Виляреал 4 минути след подновяването на играта, а Росарио оформи крайния резултат в края на мача.