Атлетико Мадрид победи с 3:0 Валядолид на „Хосе Сория“ в двубоя от 24-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Така във временното класиране Атлетико има 7 точки преднина пред 3-ия Реал Мадрид. „Белия балет“ приема по-късно тази вечер Райо Валекано.

Фалко и компания бяха загубили два от последните си три мача в Испания, а в средата на седмицата паднаха лошо и от Рубин Казан в Лига Европа.

Въпреки това селекцията на Диего Симеоне не остави шансове на Валядолид. Точни за гостите бяха Фалкао през първото полувреме в 11-та минута, и Диего Коща след почивката, когато в 53-та минута реализира за 2:0. Крайният резултат оформи Кристиан Родригес в 90-а минута. Това пък бе и 20-ия гол на Фалкао от началото на сезона.

В таблицата Атлетико Мадрид е 2-ри на 12 точки зад Барселона. Валядолид е на 12-та позиция с 30 точки.