Отборът на Атлетико Мадрид записа важни три точки срещу Сарагоса и по този начин успя да се измъкне от незавидната позиция в зоната на изпадащите на испанската Примера дивисион.

„Дюшекчиите” се наложиха с 2:1 и вече се намират на 11-то място. Съставът на Сарагоса е една позиция по-напред в подреждането.

Мачът започна отлично за домакините от Атлетико, които успяха да поведат само шейсет секунди след първия съдийски сигнал. Автор на първия гол в мача стана Хурадо.

В 20-ата минута на двубоя гостите от Сарагоса пропуснаха уникален шанс да изравнят, но Бабич пропусна отсъдената дузпа. В 66-ата минута Антонио Лопес увеличи преднината на Атлетико, пет минути по-късно Евертон оформи крайния резултат, вкарвайки за 2:1.

В другите мачове от днес Барселона победи с минималното 1:0 Алмериа. Същият успех записа и съставът на Ла Коруня като гост на Тенерифе. Останалите двубои от кръга са утре.